Вогнетривкий (високотемпературний) клей

Термостійкий клей - сучасний універсальний матеріал для проведення монтажних робіт з використанням вогнетривких матеріалів (мати, плити, папір, текстиль, цегла та ін.).

Високотемпературний клей (вогнетривкий клей) застосовується при проведенні різноманітних робіт по футеруванню та тепловій ізоляції, а також у виробництві котлів та іншого високотемпературного устаткування.

Властивості термостійкого клею: температура застосування до 1250 0C, стійкість до різких змін температурного режиму, зручність нанесення, стабільність хімічного складу, поставляється у готовому вигляді та ін.

Завдяки відмінним теплофізичним показникам та невисокій ціні, вогнетривкий клей витісняє стандартно застосовувані застарілі високотемпературні матеріали з ринку. Тому багато виробників термічного обладнання використовують даний продукт у виробництві та ремонті на постійній основі.

Важливо розрізняти: вогнетривкий клей для печей і камінів (використовуваний, наприклад, при кладці вогнетривкої цегли), що витримує температуру нагрівання до +1250 0C і вогнетривкий клей для плитки, його температурний діапазон трохи нижче від +250 0C до +500 0C, оскільки облицювальна плитка не нагрівається більше +200 0C.

Головною відмінністю клею вогнетривкого для печей залишається збереження робочих якостей в умовах високих температур і їх перепадів. За хімічним складом такий термостійкий клей може складатися з натуральних компонентів (каолін, пісок) і з синтетичними добавками (покращують термостатичні властивості). Найчастіше армирующий компонент складається з шамотної волокна, що створює жорсткість зчеплення.

Термостійкий клей для плитки також вогнестійкий, водонепроникний, а головне пластичний (еластичний), завдяки чому надійно зміцнюється структура кладки після затвердіння, забезпечуючи збереження будови від розломів і тріщин тривалий час.

Вогнетривкий клей для печей і плитки відмінно поєднується з вогнетривкими видами цегли. Такий високотемпературний клей легко наноситься, швидко висихає, сприяючи міцному зчепленню поверхонь.

Проекти