Вогнетривка кераміка

Вогнетривка кераміка це керамічні вогнетривкі вироби, виготовлені з сировини мінерального походження (муллітокремнезема), які пройшли високотемпературне спікання і в результаті фізико-хімічних змін була покращена герметичність, міцність (абразивний знос) і протистояння хімічним реагентам. Так, максимальний захист від впливу кислот (крім плавикової та ортофосфорної) у вогнетривкої кераміки залежить від підвищеного процентного вмісту в складі оксидів кремнію та алюмінію.

Термостійка кераміка стійко й тривало зберігає свої технічні і функціональні якості в робочих умовах різного ступеня складності (механічні навантаження, високі температури з їх різкими перепадами і т.д.), володіючи достатньою твердістю, щільністю при низьких показниках пористості та теплопровідності. Температура застосування такої високотемпературної кераміки досягає 1700 0С.

Розрізняють декілька видів вогнетривкої кераміки: моноліти, пресовані і фасонні вироби, плавильний тигель, шамотна кераміка та інші види. Термостійка кераміка має широку лінію керамічних вогнетривких виробів: трубки, кріплення, деталі для плавильних апаратів, захисні матеріали для термопар і термоелектродів та інші. Високотемпературна кераміка застосовується в різних галузях промисловості: металургії, машинобудуванні, хімічних галузях та інших. Наприклад, вогнетривкі трубки МКР використовують для кріплення електричних нагрівальних елементів електропечей (нагрівальний елемент монтується на трубку і закріплюється всередині робочої камери).

Проекти