Рік: 2018
Країна: Україна
Галузь: Чорна та кольорова металургія

Компанія Інвентум Україна в 2018 році виконала роботи з капітального ремонту методичної печі з модернізацією. Перед нашою компанією стояв ряд завдань з модернізації вогнетривкої футерівки, зниження споживання газу, підвищенню рівня безпеки праці та зниження рівня забруднення навколишнього середовища. При розробці проекту фахівці нашої компанії особливу увагу приділили зниженню споживання газу та покращення енергоефективності печі. Для вирішення цих завдань нами були використані матеріали на основі керамічного і полікристалічного волокна. Полікристалічне волокно - це інноваційні вогнетриви, які були застосовані в подібного роду печах в Україні вперше. Дані матеріали мають високу вогнетривку і термічну стійкість, а також володіють чудовими теплофізичними показниками. Для ефективного застосування цих матеріалів дуже важливо було враховувати особливості існуючої конструкції методичної печі: похиле склепіння, балки пережиму, горючі амбразури, конвекцію газів, що відходять і інші елементи. Впровадження волокнистих матеріалів потребувало нових технічних рішень. З цим завданням наші технічні фахівці успішно впоралася, при цьому зуміли мінімізувати зміни в проекті печі.

Керамоволокнисте футерування в порівнянні з шамотнимі вогнетривами мінімум до десяти разів легше і тонше, а температура використання сягає 1600 °С. Також Керамоволокно стійко до температурних перепадів і прослужить довше, навіть якщо піч неодноразово гасити і розпалювати. На корпусі печі температура знизилася з 200-300 °С до 50-60 °С, що дозволило безпечно її обслуговувати.

Після зупинки печі і її охолодження фахівці монтажного відділу приступили до реалізації проекту з модернізації. Першим етапом ми демонтували стару шамотну футерівку (близько 700 т.) і після чого приступили до конструктивних змін печі згідно проекту. Оскільки теплопровідність нового матеріалу значно нижче старого, зменшилася товщина футерування. Щоб зберегти робочий об'єм печі, були змонтовані спеціальні металоконструкції склепінь з подальшою установкою на них футерівки з керамічного і полікристалічного волокна. Для поліпшення вогнетривкості і збереження цілісності металоконструкцій - їх зверху покрили кремнійорганічною фарбою.

Футерівка методичної печі була виконана з використанням комбінованих вогнетривких матеріалів, з огляду на технологічні особливості 5 температурних зон і балок СІО. Поставку цих матеріалів здійснювали від провідних світових виробників вогнетривів з США, Бельгії, Китаю і Франції.

Теплова ізоляція зовнішньої поверхні повітряпроводів була виконана з легких керамоволокністих матів.

Пальники були адаптовані під нову футерівку печі, а саме: змінено конфігурацію і модернізовані сопла, встановлені спеціальні вставки і зменшено вихідний отвір по повітрю. Дане технічне рішення дозволило якісно спалювати паливо і скоротити обсяги шкідливих викидів в атмосферу.

Крім застосування інноваційних вогнетривких матеріалів, ми встановили сучасну авторську систему АСУ ТП на базі ПЛК SIEMENS з динамічним контролем «лямбда», робота пальників і управління техпроцесом тепер регулюється в автоматичному режимі.

Піч успішно введена в експлуатацію. Весь необхідний комплекс робіт і досягнення поставлених завдань виконані. Про це свідчить відповідний відгук.

Інші проекти

Клієнти

logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo