Для виконання різних технічних завдань по футеруванню та тепловій ізоляції промислового обладнання активно застосовуються вогнетривка мастика і мертель. Вогнетривка мастика та мертель виробляються у вигляді вологих сумішей і готові до невідкладного застосування у виробничому або ремонтному процесах. Жаростійкий мертель (мертель для кладки печей) добре підходить для кладки вогнетривкої цегли й більш щільних вогнетривів, а також для кладки надміцної вогнетривкої цегли з високим вмістом глинозему і застосовується при температурі до 1760 градусів Цельсія. Жаростійка мастика чудово підходить для вирішення різноманітних ремонтних завдань. Вогнетривкий мертель та мастика, завдяки своїм відмінним теплофізичним якостям, забезпечують відмінний результат після застосування. Виробляють жаростійкий мертель і жаростійку мастику європейська компанія Morgan Advanced Materials, яка спеціалізується на виготовленні високотемпературних вогнетривких матеріалів найвищої якості, та китайська компанія Luyang Unifrax Trading Company Limited.

Вогнетривкий мертель застосовується в основному для кладки різноманітної вогнетривкої цегли, ремонту футерування та захисту її від проникнення в стики рідкого металу та шлаків, а іноді для склеювання з листовим металом різних вогнетривких матеріалів. Вогнетривка мастика застосовується для різних ремонтів футерування, виготовлення фасонних частин та інших завдань.

Основні властивості вогнетривкого мертеля та мастики: висока вогнетривкість і міцність з'єднання, незначна усадка і газопроникність, легкість у використанні, гарний опір хімічному впливу, стійкість хімічного складу та багато іншого.

Таким чином, жаростійка мастика і жаростійкий мертель є незамінними матеріалами при вирішенні багатьох завдань по футеруванню та тепловій ізоляції промислового устаткування.