Найпоширенішим й затребуваним матеріалом для виконання футерувальних робіт різної складності є вогнетривкі блоки (блоки з керамічного волокна). Модульні блоки найчастіше виробляються з керамоволокнистих матів шляхом їх пресування. Після цього вогнетривкі модульні блоки фіксуються в стислому стані спеціальними стрічками. Після монтажу модулів за допомогою спеціального кріплення, стрічки розрізаються і блоки з керамічного волокна заповнюють потрібний обсяг. Футерувальні блоки виготовляють дві найбільші компанії з виробництва високотемпературних вогнетривких теплоізоляційних матеріалів - Luyang Unifrax Trading Company Limited (КНР) і Morgan Advanced Materials (ЄС). При виробництві своєї продукції дані компанії застосовують сучасне обладнання та інноваційні технологічні процеси, завдяки чому вогнетривкі модулі за всіма показниками істотно перевершують стандартно вживані матеріали (наприклад, шамотна цегла).

Дані вогнетривкі блоки мають ряд переваг, такі як: економія витрат на енергетичні носії, стійкість до термоударів і потоків гарячих газів, мала теплоємність, невелика вага і простота монтажу (як наслідок, зменшення трудовитрат) та багато іншого.

Застосовуються вогнетривкі модулі при модернізації різних типів печей та промислового обладнання, при тепловій ізоляції установок риформінгу та інших задачах.

Вогнетривкі блоки можуть вироблятися різних розмірів, на основі різних видів керамоволокнистих матів для застосування при різних температурних режимах і умовах експлуатації, а також мати різноманітні види кріплень. Це дозволяє вогнетривким блокам вирішувати багато технічних завдань по футеруванню печей та іншого високотемпературного устаткування.