Ковдра (мат) із керамічного волокна (вогнетривкі ковдри) - універсальний матеріал, який призначений для вирішення різноманітних технічних завдань пов'язаних з футеруванням та тепловою ізоляцією обладнання на виробництві. При виготовленні матів з керамічного волокна (мати теплоізоляційні) волокно пропускається через спеціальну голкопробивну машину у перпендикулярному напрямку. Використання даного методу, робить мати із керамічного волокна (ізоляційні мати) міцними, з витримкою обумовлених щільностей і товщин. Після цього мати теплоізоляційні піддаються термічній обробці, щоб виключити органіку та зменшити усадку матеріалу при впливі робочих температур. Виробляють такі ізоляційні мати дві всесвітньо відомі компанії - Morgan Advanced Materials (ЄС) і Luyang Unifrax Trading Company Limited (КНР). Продукція цих компаній користується величезним попитом й популярністю завдяки високій якості, чудовим теплофізичним характеристикам, які випереджають характеристики застарілих стандартно застосовуваних матеріалів (базальтові та мінераловатні мати і т. д.) та конкурентними цінами.

Вищевказаний виробничий процес надає матам теплоізоляційним (керамічна ковдра) такі властивості: низька теплопровідність і теплоємність, стійкість до різких перепадів температур, стабільна щільність, великий діапазон розмірів і товщин, простота монтажу, опір волокон рекристалізації та інші властивості.

Основне застосування матів з керамічного волокна: футерування печей та різноманітного термічного обладнання, ізоляція котлів, газоходів, турбін, паро- і трубопроводів, зварювальних швів, в якості систем захисту від пожеж й різноманітних ущільнень та багато іншого.

Зазначені властивості керамічної ковдри дозволяють успішно застосовувати її на практиці й вирішувати завдання енергоефективної роботи термічного обладнання та агрегатів на промислових підприємствах. А доступна конкурентоспроможна ціна ізоляційних матів виводить їх на лідируючі позиції ринку теплоізоляційних матеріалів України.