Вогнетривкі суміші Morgan Advanced Materials

Morgan Advanced Materials виробляє широкий ряд алюмо-силікатних та карбід-кремнієвих вогнетривких сумішей (вогнетривкий бетон), які встановлюються такими способами, як: заливка, торкретування, набивка, з армуванням та без армування. Кожен конкретний вид бетону підбирається в залежності від специфіки футерування. Класифікаційна температура вогнетривких бетонів варіюється від 870 0C до 1870 0C.

Види бетонів (сумішей) Tri-Mor:

Ізоляційні бетони: Firelite, Kaolite, Tri-Mor (Blockmix, Coolcast, Extralite, Insulcast, Insulite).

Дані ізоляційні бетони застосовуються для теплової ізоляції при високих температурах. Можуть бути використані в якості першого (відкритого) шару футерування або ж другого (теплоізоляційного).

Щільні бетони: Firecrete, Kaocrete, Tri-Mor (Midcast, HT, BF Cast, 1800T Guncrete та ін.).

Щільні та звичайні вогнетривкі бетони вироблені з використанням зв'язуючих з високим вмістом глинозему. Дані бетони легко встановлюються методом заливки й торкретування. Добре зарекомендували себе при вирішенні багатьох технічних завдань.

Бетони з низьким вмістом цементу: Tri-Mor Hicast, Morflo, Higun.

Судячи з назви, дані бетони вироблені з низьким вмістом цементу (зазвичай 5-7%). До їх складу також входять різні дрібні домішки і дисперсанти, які надають матеріалам додаткові водовідштовхувальні властивості і покращують теплофізичні характеристики. Встановлюються з невеликим віброущільненням або без застосування вібрації.

Бетони з середнім вмістом цементу: Tri-Mor Vibrotek.

Цей вид бетонів містить від 10% до 15% цементу, простий у приготуванні і при монтажі. Володіє хорошим опором до абразивного й термічного впливу і застосовується для вирішення спільних завдань.

Бетони на глинистій зв'язці (боксити, кальциновані боксити): Tri-Mor Plаstics, Plascast, Plasgun.

Дані бетони є першими жаростійкими сумішами (вогнетривкий бетон), виробленими компанією Morgan Advanced Materials. Сьогодні суміші виробляються зі схожими властивостями. Вони можуть встановлюватися методом заливки або торкретування. Володіють відмінною стійкістю до термічних ударів.

Бетони, стійкі до змочування розплавленим алюмінієм: Tri-Mor Alcast, Albond, Alumor, Alcoat.

Дані жаростійкі бетони спеціально розроблені для опору корундовому зростанню, який утворюється під час контакту розплавленого алюмінію з вогнетривкими матеріалами. Встановлюються методом заливки, торкретування, облицювання або покриття.

Бетони на фосфатній зв'язці: Tri-Mor Plastic, Morbond, Morgun.

Добре відомо, що використання фосфатних зв'язуючих при виробництві вогнетривких матеріалів значно збільшує їх стійкість до контакту з розплавленим металом і шлаками. Встановлюються дані жаростійкі бетони методом заливки або торкретування із застосуванням армування.

Сухі набивні суміші: Tri-Mor TV90, TV80.

Даний вид жаростійких сумішей встановлюється у сухому вигляді, ущільнюється, спікається при високій температурі і набуває паспортну міцність.

Цементи та мертелі: Airset, Blakite, Triset, JM.

Дані жаростійкі суміші мають зернисту структуру. Виробляються сухими або ж готовими до застосування. Використовуються для кладки цегли або волокнистих блоків при футеруванні печей.

Бетони спеціального призначення: KaoTuff.

Спеціально розроблені жаростійкі бетони для вирішення конкретних завдань, які володіють відмінною стійкістю до абразивного зносу.

Переваги:

Футерування даними видами бетонів має більш низькі коефіцієнти теплопровідності в порівнянні зі звичайною цегляної конструкцією, що дозволяє досягти значного зниження споживання енергетичних ресурсів.

Полегшення монтажу:
•      збільшення швидкості монтажу і ремонту в порівнянні з цегляною кладкою;
•      зниження трудових витрат і збільшення продуктивності праці;
•      здешевлення монтажу в порівнянні з цегляною кладкою;
•      легкість ремонту, великий вибір матеріалів для ремонту;
•      легко надається форма, забезпечення монолітності форми;
•      матеріали легко змішуються, немає потреби витрати часу на усадку в порівнянні з цегляною кладкою.

Забезпечення цілісності футерування:
•      перешкоджає проникненню розплаву алюмінію;
•      запобігання випаданню цегли та механічних пошкоджень.

Зменшення зносу футерування (опірність зменшенню товщини футерування):
• збільшення терміну служби обладнання.

Високотехнологічність матеріалів:
• нове покоління вогнетривких сумішей (вогнетривкий бетон) дозволяє відмовитися від застарілих видів цегляного футерування;
• поліпшені теплофізичні властивості, в т. ч. хороша стійкість до термічних ударів.

Відхід від спеціальних форм:
• бетонне футерування може заливатися в найскладніших формах.

Доступність:
• виробничий цикл швидше, ніж у вогнетривкої цегли.

Застосування:
Вогнетривкі бетони отримали широке застосування практично у всіх галузях промисловості - чорна та кольорова металургія, енергетика, машинобудування, нафтохімічна і скляна промисловість, трубопрокатні заводи, заводи з виробництва керамічних і будівельних матеріалів та інші. Вогнетривкі суміші найчастіше застосовуються для футерування стін, зводу та поду різних печей, футерування термічного обладнання, обмурування котлів та багато іншого.

 

Інфолист для скачування (рос. мов.):